انتشارات رویان پژوه
ورود / عضویت
فهرست موضوعی
ورود

کتاب مرجع بی حسی موضعی مالامد 2020 چاپ دوم ویرایش هفتم همراه با اطلس رنگی

کتاب مرجع بی حسی موضعی مالامد 2020 چاپ دوم ویرایش هفتم همراه با اطلس رنگی
سال چاپ :۱۴۰۱
نوبت چاپ :دوم
تعداد صفحات :۵۶۸
قطع کتاب :رحلی-جلد هارد- تک رنگ- با اطلس رنگی
شابک :9786004087285
کد شناسایی محصول: 101875
قیمت : ۴,۲۰۰,۰۰۰ ریال
۱۰% تخفیف خرید آنلاین : ۳,۷۸۰,۰۰۰ ریال

کتاب مرجع بی حسی موضعی مالامد 2020

چاپ دوم ویرایش هفتم

همراه با اطلس رنگی


Beginning is the most important part of the work.

شروع مهمترین قسمت کار است.

جمله معروف بالا که از Plato فیلســوف برجســته یونانی (348 - 428 قبل از میلاد) اســت، در ارتباط با شروع بی حسی موضعی خوب و اهمیت موفقیت آن در دندانپزشکی و جراحی کاملا مصداق دارد. یکی از راه های کنترل درد استفاده از محلول های بی حسی موضعی است که قادر است به شکل برگشت پذیر سبب انسداد انتقال عصبی یا impulse گردد. امتیاز اصلی بی حسی موضعی( LA) بر بی هوشی( GA) حفظ رفلکسه ای حفاظتی (مانند بلع و سرفه، حفظ راه هوایی، پاسخ به تحریکات حسی) می باشد.

5راه کنترل درد عبارتند از: 1- از بین بردن عامل درد 2- انســداد یا بلوکه کردن مســیر انتقال جریان عصبی با بی حسی موضعی 3-افزایش آســتانه درد با مســکن ها 4- مهار واکنش به درد با دپرســیون کورتکس مغز بوسیله بی هوشی عمومی 5- تکنیک های سایکوســوماتیک (روانتنی) با روش هایی مانند کنترل اضطراب و ترس و جلب اعتماد بیمار که در واقع هنر و تجربه دندانپزشک و جراح است که همراه بی حسی موضعی مناسب سبب افزایش تاثیر و کنترل مناسب تر درد می شود. آینده بی حس کننده های موضعی در دو جهت اصلی است:

1-تمایل کمتر به کانال های سدیمی قلبی عروقی و در نتیجه کاهش اثرات سوء قلبی عروقی

2-خاصیت ذاتی وازوکانستریکتوری و کوشش در جهت بی نیازی از افزودن اپی نفرین و بی سولفیت سدیم.

انستزی( Anesthesia) یا بی حسی به معنی از بین رفتن حس از جمله درد است، در حالیکه آنالژزی یا بی دردی Analgesia ))فقط به کاهش درد دلالت دارد. از نقطه نظر بالینی تاثیر بی حســی موضعی به ترتیب به قرار زیر است: اعصاب اتونوم، حس سرما، حس گرما، حس درد، حس تماس، حس فشار، حس لرزش، حس عمقی و اعصاب حرکتی.

از میان کتاب های متعدد موجود در زمینه بی حسی موضعی، بی حسی موضعی مالامد به نظر اینجانب کاملترین و روانترین کتاب مرجع اســت.

پیشنهاد میکنیم فهرست و پیش گفتار کتاب را ملاحظه بفرمایید:

دانلود فهرست و نمونه متن:

.

ورود به صفحه اینستاگرام: